DSC_0606-26.jpg małe

Zasada 1: Dopasowuj się
Zaakceptuj, że życie nie jest fair. Nikt nie jest ideałem, ani urodzonym szczęściarzem, musisz nauczyć się adaptować swoje życie i zmieniać je. To, jak będzie Ci się układało, zależy tylko od Ciebie. Musisz zarządzać i radzić sobie z każdą sytuacją.

Zasada 2: Podążaj za sukcesem
Nie ma znaczenia to kim jesteś, musisz podążać za sukcesem, dopiero wtedy osiągniesz to czego chcesz. Sukces jest wartością nadrzędną, może zmienić Twoje zachowanie, nastawienie, nawet poczucie własnej wartości. Jeśli myślisz, że sukces Ci się nie należy, jesteś w dużym błędzie.

Zasada 3: Bez bólu nie ma wyników

Sukces nie przyjdzie sam, jeśli go pragniesz musisz za niego zapłacić. To podstawowa zasada, nie zostaniesz dyrektorem generalnym jeśli na to nie zapracujesz. Nie będziesz zarabiać 25 tysięcy miesięcznie jeśli nie włożysz w to żadnego wysiłku. Dlatego przestań myśleć, że sukces spadnie z nieba, bez ciężkiej pracy niczego nie osiągniesz.

Zasada 4: Zmień swoje nastawienie
Jeśli uważasz, że twoi nauczyciele w szkole są surowi, pomyśl o swoim przyszłym szefie. Przestań obwiniać innych i zmień swoje nastawienie w postrzeganiu innych ludzi i rzeczy.
Zasada 5: Wszystko ma znaczenie
Nie ważne jak mały czy duży jest biznes jeśli przyniesie Ci dochody. Mały biznes może przeistoczyć się w duży. Robiąc codziennie małe kroki, pewnego dnia możesz osiągnąć duży rezultat.

Zasada 6: Ucz się na błędach
Każdy popełnia błędy, nikt nie jest doskonały na tym świecie. Jeśli kiedykolwiek popełnisz błąd, wyciągnij z niego naukę i nigdy więcej nie popełnij. W ten sposób zbliżasz się do sukcesu.

Zasada 7: Zrób to sam
Na tym świecie większość musisz zrobić samemu. Przestań polegać na innych, w przeciwnym wypadku niczego się nie nauczysz. To twój sukces, nie innych!
Zasada 8: Masz tylko jedną szansę
Wiele w Twoim życiu wydarzy się tylko raz. Dlatego musisz docenić każdą okazję i ją wykorzystać. Czasem jeśli zmarnujesz daną szansę, nie martw się, a spróbuj ją odtworzyć.

Zasada 9: Ceń swój czas
Mamy tylko 24 godziny każdego dnia, 365 dni każdego roku. Tak na prawdę to niewiele czasu, życie jest krótkie. Musisz nauczyć się cenić swój czas. Zainwestuj go w osiągnięcie sukcesu. Pamiętaj aby dzisiejszych zadań nie przesuwać na jutro.

Zasada 10: Rób to co powinieneś
To co codziennie widzisz w telewizji nie jest prawdziwym życiem. W prawdziwym życiu musisz wziąć sprawy w swoje ręce.

Zasada 11: Bądź miły dla innych
To złota zasada, traktuj innych tak jak sam chciałbyś być traktowany. Jeśli chcesz by inni byli dla Ciebie mili, bądź miły. Jeśli chcesz być bogaty, spraw aby inni najpierw się wzbogacili. Ta zasada nigdy się nie zmieni, musisz się do niej stosować, aby osiągnąć sukces.