Krąży na ten temat wiele opinii dlatego, że ludzie po prostu nie wiedzą nic na ten temat. Niewiedza wywołuje lęk a lęk odrzucenie nowoczesnych możliwości zarabiania pieniędzy.

Odpowiedzmy sobie na pytania:

 • Czym zajmują się osoby współpracujące z firmami
 • Czy MLM jest piramidą.
 • Jaka jest różnica między firmą tradycyjną a MLM.
 • Jakie korzyści przynosi sposób pracy w systemie MLM.

 

MLM czyli Multi Level Marketing jest systemem przekazywania wiedzy o produktach lub usługach. Działa na zasadzie tzw. Marketingu szeptanego, np. przyjaciel przyjacielowi, koleżanka koleżance, znajomy znajomemu, sąsiad sąsiadowi, małżonka małżonkowi, fryzjer fryzjerowi lub klientowi, kosmetolog kosmetologowi lub klientowi, fizjoterapeuta, stomatolog, lekarz, dietetyk, trener personalny swoim klientom.

 • System jest znany od 60 lat na świecie! Forever Living Products jest od 38 lat
 • Jest najefektywniejszym sposobem promocji towarów i usług.
 • Dzięki MLM klienci otrzymują towary najwyższej jakości w najkorzystniejszej cenie.

Czym zajmują się osoby współpracujące z firmami  MLM.

 • Przekazują wiedzę o produktach lub usługach.
 • Niekiedy dostarczają produkty swoim konsumentom.
 • Budują rynek dla firmy MLM poprzez współpracę z osobami zainteresowanymi tego typu działalnością. Tworzą dochód pasywny, raz stworzone struktury działają generując zyski.
 • Towarem w tego typu firmach są suplementy, kosmetyki, perfumy, olejki eteryczne, produkty do odchudzania.

Czy MLM jest piramidą.

Ma strukturę piramidową tak jak każda jednostka organizacyjna typu szkoła, wojsko, kościół, zakład produkcyjny, firma korporacyjna.

Jednak w MLM nie ma podwładnych, są to osoby samodzielnie prowadzące działalność gospodarczą jako główne lub dodatkowe zajęcie. W Forever Living Products są to osoby  Forever Business Owner. W strukturze wojskowej czy kościelnej nie da się prześcignąć osoby na najwyższym poziomie, ale w MLM osoba później rozpoczynająca współpracę z FLP może zarabiać dużo więcej niż osoba, która ją zaprosiła. Zależy to od zaangażowania i skuteczności w przekazywaniu wiedzy o firmie, produkcie i szansie na biznes. Taka osoba zbuduje duży rynek a pieniądze biorą się z obrotu towaru a nie z czasu, w którym rozpoczęło się współpracę z firmą. Jest to bardzo uczciwy biznes, ponieważ osoby plan-marketingowy-flpaktywne budują rynek dla firmy, generują obroty i za to są nagradzane wielokrotnie.

 • marża od sprzedanych towarów od 20% do 48%
 • premia międzyprowizyjna od 3 do 13%
 • premia samochodowa
 • 13 pensja z średniego obrotu w danym roku
 • wyjazdy zagraniczne z osobą towarzyszącą

MLM jest prawnie legalnym systemem dystrybucji towarów i usług, zatwierdzonym przez państwa na całym świecie. FLP ma siedziby w 155 krajach. Oznacza to, że jeśli macie znajomą osobę, która chce zarabiać w tym systemie, to nie musicie znać się na cłach, notowaniach walut, transportować towary samolotem, statkiem czy koleją, ponieważ to wszystko jest zapewnione przez firmę i jej siedziby. Zadaniem managera FLP jest przekazanie wiedzy o wspaniałej firmie, rewelacyjnym produkcie i szansie na międzynarodowy biznes. Za to od obrotów grupy biznesowej co miesiąc wypłaca premię na konto.

Jednak jeśli nie ma obrotu towaru to nie ma wypłacanych pieniędzy.

Jaka jest różnica między firmą tradycyjną a MLM.

W tradycyjnej firmie zdobywa się klientów przez polecenie, reklamy, rozbudowywanie sieci sklepów, dystrybutorów. Każdy klient ma tą samą cenę, czasem korzysta z promocji. Tutaj najwięcej pieniędzy bo około 80% ceny towaru, zabiera detalista i pośrednik czyli hurtownik. Producent ma 20% ceny towaru i za tą kwotę kupuje towar, zatrudnia ludzi na produkcji, płaci za reklamę i dowóz do hurtownika.

W MLM, w firmie która jest producentem towaru, powstaje rynek zadowolonych klientów. Dowiadują się o firmie i produktach od innej osoby, każdy z nich kupuje bezpośrednio od produceroznica-miedzy-biznesem-tradycyjnym-i-mlmnta. Eliminujemy pośredników, reklamy w telewizji i gazetach, ulotki roznoszone po mieszkaniach, hurtownie i detalistów ze sklepami, czynszami, pracownikami, zusami, chorobowymi i urlopami. Te pieniądze trafiają na rynek konsumenta w postaci zniżek za towary oraz prowizji za obrót towarami. Biznes partner, który zbuduje większy rynek dla firmy otrzymuje większą kwotę pieniędzy.

 

Jakie korzyści przynosi sposób pracy w systemie MLM.

Nabywamy dla siebie produkty najwyższej jakości. Firma ma więcej pieniędzy na badania, rozwój i zakup towaru najwyższej jakości.

Polecając produkty innym możemy je mieć za darmo, bo prowizja otrzymana za polecenie pokryje nasze zakupy. Niektórzy dołączają się po to by być szczęśliwymi kupującymi ze zniżką lub za darmo.

Osoby, które chcą zarabiać budują grupy biznesowe. Jest to grupa  około 20 osób szczęśliwie kupujących i od 3 do 5 biznes partnerów. Tak jak w wojsku jeden przełożony ma bezpośrednio w swojej strukturze zarządzania 3 do 5 osób. Jest to spowodowane tym, że z tyloma osobami jesteśmy w stanie blisko współpracować. Budując strukturę dystrybucji budujemy nieograniczone pasywne dochody. Po pewnym czasie można pojechać na ulubione wyspy a dobrze nauczone osoby będą dalej tworzyły biznes jeśli produkt jest doskonały to popyt rośnie.