Propolis jest zbierany przez pszczoły i po przetworzeniu wykorzystywany jako materiał budulcowy i uszczelniający ul. Nazwa propolis stanowi dokładne odzwierciedlenie jego funkcji – jest to słowo wywodzące się z greki, które dosłownie oznacza „przedmurze miasta”. Propolis tak dobrze spełnia swe zadania i stanowi tak skuteczną ochronę, że wnętrze ula jest zabezpieczone lepiej niż większość sal operacyjnych!

Ze względu na swoje właściwości propolis był wykorzystywany już w starożytności. Z jego dobrodziejstw korzystali Egipcjanie, Grecy, Asyryjczycy i Rzymianie. Forever Bee Propolis™ zbierany jest na regionach wolnych od zanieczyszczeń. W celu jeszcze lepszego zapewnienia czystości tego produktu, wykorzystywane są specjalnie zaprojektowane zasobniki. Forever Bee Propolis™ nie zawiera żadnych barwników.

Jeśli pszczoły nie mogą zabić szkodnika-intruza który wdarł się do ula jadem, zakitowują go kitem, dzięki temu mumia nie rozkłada się, nie zanieczyszcza powietrza.
Im więcej kitu pszczelego znajduje się w ulu, tym więcej w nim olejków eterycznych, balsamicznych tym zdrowsze jest powietrze.

Dzięki tym substancją propolis ma właściwości bakteriobójcze, bakteriostatyczne, przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze. Kit pszczeli niszczy pleśnie, ma właściwości regeneracyjne, przyspieszające gojenie ran, przeciwbólowe, zmniejsza problem ze stawami.

Propolis składa się w większości żywic i balsamów, substancji smolistych, olejków eterycznych, pyłku kwiatowego, wosku i śliny pszczół. Ma 450 przebadanych składników i badania nadal trwają.

Propolis jest substancją bogatą w biologicznie czynne substancje, poza wymienionymi zawiera 19 biopierwiastków i takie związki jak sterydy, sterole, terpeny, kwasy terpenowe, flawonoidy, kwasy aromatyczne, hormony roślinne, bakterie i inne.

Badając biologiczne właściwości kitu pszczelego, stwierdzono wrażliwość na ten związek większości bakterii Gram dodatnich.

Propolis ma zdolność niszczenia, blokowania bakterii, grzybów chorobotwórczych, wirusów i pierwotniaków.
Właściwości farmakologiczne propolisu umożliwiają miejscowe znieczulenie, regulację ciśnienia, wzmocnienie wydzielania żółci, odtruwanie wątroby, leczenie wrzodów, ran,oparzeń, odleżyn, chorób jamy ustnej, odcisków, nerwobólów, nagniotków, zapalenia zatok, kataru, grzybic, paradontozy, zakażeń gronkowcem, pielęgnacji cery.

Propolis z Forever zawiera w 1 tabletce 500 mg propolisu, rozpuszczalnego w ślinie dzięki czemu wchłania się już przez błonę śluzową jamy ustnej. w aptece znajdziemy propolis o zawartości 20 mg propolisu a reszta to talk, celuloza lub alkohol. Trzeba go zjeść 25 razy więcej, żeby mieć zawartość 1 tabletki z Forever.

Co drogie to tanie.

Dostępny w BIO-REH ul. Garbarska 1, Oświęcim tel. 502351382.

Możesz go kupić bezpośrednio od producenta na stronie http://kobietafit.flp.com/home.jsf po kliknięciu i wypełnieniu DOŁĄCZ,co daje Ci zniżkę 15% lub 35%.