images (2)

Jest już potwierdzone przez naukowców, że odpowiednia ilość składników odżywczych w diecie przyszłej mamy ma istotny i długofalowy wpływ na zdrowie jej dziecka.
Należy zwrócić jednak uwagę na to, kto jest producentem preparatów, jaki jest skład odżywczy, gdzie są produkowane i z czego.
Dzięki temu,że firma Forever Living Products jest od 30 lat na światowym rynku mogę w 100 procentach polecić następującą suplementację przyszłym mamom:
-Miąższ Aloesowy zaleca się od 90-180 g dziennie (do 60g przed każdym posiłkiem). Jest to ważny składnik, który regeneruje komórki, nadaje energii, poprawia trawienie i pracy jelit, odżywia matkę i dziecko, nawilża skórę i oczyszcza ją z niechcianych składników.
-Odżywczy koktajl białkowo-witaminowy ( np. Lite Ultra Forever). Zastępuje on 1 posiłek i należy pić go z mlekiem, najlepiej sojowym. Zawiera on multiwitaminy, multiminerały, białka roślinne,aminokwasy i przede wszystkim błonnik.
-Multiminerały (np. Nature-min Forever Living Products). Zaleca się 6tabletek dziennie ( 2 do każdego posiłku). Są one niezbędne do prawidłowej budowy i funkcjonowania organizmu matki i dziecka. Zapobiega też początkowym nudnością, uzupełniając utracane minerały oraz powstawaniu rozstępów skórnych.
-Pyłek pszczeli oraz Lucerna, najlepiej spożywać 3 tabletki, po 1 do każdego posiłku. Zawierają minerały, witaminy i przede wszystkim są przeciwzapalne i dodają energii.
Dodatkowo warto zażywać:
-Witaminę C, 2 tabletki dziennie. Jest ona silnym przeciwutleniaczem, wzmacnia układ immunologiczny, działa przeciwzapalnie i wspomaga wchłanianie się żelaza.
-Witaminę E, 2 kapsułki dziennie. Również jest silnym przeciwutleniaczem, pomaga zwalczać infekcje. Regeneruje i wzmacnia tkanki organizmu. Pobudza krążenie, zapobiega również opuchlizną np. nóg.
-Mleczko pszczele oraz żeń-szeń zapobiega powstawaniom skurczy, upławom w trakcie trwania ciąży oraz poronieniom jak i również zmianom osobowości po urodzeniu dziecka. Zapobiega depresji, a dodaje utraconej energii.

Zaleca się wyeliminowanie leków antyhistaminowych, zobojętniających kwasy, sztucznych słodzików, kawy, alkoholu i papierosów,które poprzez krew matki mogą niekorzystnie oddziaływać na dziecko.

Wybierajmy mądrze i świadomie!

tekst:Klaudia Bałys