Aloes – spisany wykład z dr chemii Elżbietą Olejnik. 27-04-2019 r

Działanie pitnego miąższu aloesowego w przewodzie pokarmowym.

 1. – nawodnienie,
 2. – roślina o wybitnych zdolnościach adaptacyjnych
 3. – poprawa wchłaniania
 4. – regeneracja
 5. – Hashimoto
 6. – jelito wrzodziejące
 7. – regulacja flory bakteryjnej
 8. – podnoszenie odporności
 9. – działanie antydepresyjne
 10. – Krztusiec,
 11. – zespół Leśniowskiego Crohna

Najwięcej badań nad działaniem aloesu na ludzki organizm prowadzą Japończycy, Hindusi, Rosjanie. Amerykanie szukają syntetycznej substancji pomagającej przywrócić zdrowie. Spośród licznych przykładów roślin o działaniu leczniczym, aloes wyróżnia się wyjątkową wolą przetrwania w bardzo niekorzystnych warunkach zewnętrznych. Poddany działaniu czynników stresowych ( długotrwały brak dostępu do światła, obniżona temperatura, brak podlewania), nie tylko jest w stanie przetrwać ale zaczyna wytwarzać więcej unikalnych substancji aktywnych biologicznie czynnych zwanych BIOSTYMULATORAMI.

Kraje zza żelaznej kurtyny to zagłębie ludzi z chorym układem pokarmowym i krążeniowym. Firmy farmaceutyczne testują na nas leki. Dlaczego tak się dzieje?

Żyjemy szybko, w stresie, jemy śmieciowe żywienie, źle żujemy kęsy, podgrzewamy w mikrofali, mamy kredyty mieszkaniowe na 30 lat, mamy złe zarządzanie w firmach generujące dodatkowy stres. Długo można wymieniać. Pierwsze objawy są z przewodu pokarmowego i są one lekceważone. Konsekwencje po latach są tragiczne. Gnijemy od środka. Zaczyna się od burczenia w brzuchu co świadczy o gazach wytwarzanych przez bakterie gnilne, brzydko pachnie nam z ust – gazy z tych bakterii unoszą się do góry, tworzą się przewlekłe stany zapalne migdałków, zatok, przyzębia, okołokorzeniowe, brzydko pachnie po nas w toalecie.

Co można zrobić? Z pomocą przychodzi nam wspaniała roślina jaką jest aloes. Produkowany przez Forever Living Products ma usuniętą skórkę, w której znajduje się przeczyszczająca aloina oraz antynowotworowa emodyna. Farmacja opracowuje już z emodyny lek przeciw chorobie nowotworowej. Miąższ oczyszczony ze skórki jest produktem handlowym i można go stosować do picia i do stosowania zewnętrznego w licznych preparatach.

PRObiotyki i PREbiotykijaka jest różnica?

PRObiotyk można zdefiniować jako preparat lub produkt zawierający zdolne do życia zdefiniowane i wybrane mikroorganizmy w wystarczającej liczbie, które zmieniają mikroflorę jelita gospodarza, przez to wywierają korzystny wpływ na zdrowie gospodarza.

PREbiotyki  to nietrawione, odporne na działania enzymów trawiennych w przewodzie pokarmowym, składniki żywności, które korzystnie wpływają na  zdrowie gospodarza poprzez selektywną stymulację bakterii w okrężnicy i w ten sposób polepszają zdrowie gospodarza. Takimi substancjami mogą być białka, tłuszcze, oligo lub polisacharydy, które nie ulegają strawieniu i w postaci niezmienionej docierają do jelit.

Prebiotyki to nic innego jak nawóz dla probiotyków.  Zdrowe jelita to niezastąpiony sojusznik tarczycy w produkcji aktywnego T3.

Zastosowanie aloesu jest bardzo szerokie. Przedstawię kilka z nich:

 1. Na oparzenia. Korzystnie jest mieć tubkę galaretki aloesowej w kuchni, gdzie często możemy oparzyć się gorącym garnkiem, olejem, wodą, żelazkiem. Oparzenia w 30% do 40% są śmiertelne nie ze względu na ilość spalonej skóry, ale na ilość toksyn wynikających ze stanu zapalnego, które ma oczyścić wątroba i to obciążenie ją przerasta. Wpuszczając aloes z ogromnymi siłami gojącymi i nawilżającymi do środka, zapewniamy ciału możliwość naprawy i wzmocnienia wątroby.
 2. Jest plaga zakażeń okołozębowych o okołokorzeniowych. Rozwijają się bakterie, które są znajdowane z zatorach tętnic wieńcowych po zawale serca. Problem z zapaleniem w jamie ustnej to także problem kardiologiczny. Pijąc aloes korzystnie jest potrzymać go chwilę w ustach. Opis tego mechanizmu można znaleźć w książce „Śmierć przez wapń”.
 3. Wpływ na florę bakteryjną w jelitach. Mamy około 2-3 kilogramy bakterii. Większa ilość świadczy o przeroście candida albicans czyli grzyba. Namnaża się po antybiotykoterapii. Należy uważać na przedawkowanie nalewki z wrotyczu. Rozkład grzyba w krótkim czas i  dużej ilości powoduje wydzielanie się z niego wielu toksyn, które ma usunąć organizm. Badania kliniczne pokazały, że zawarty w aloesie acemanam poprawia trawienie, wchłanianie i absorbcję oraz zwiększa ilość bakterii w układzie trawiennym poprzez likwidowanie grzybów candida oraz normalizowanie poziomy pH. Związek ten działa jak prebiotyk.
 4. Działa odchudzająco. Aloes poprawia trawienie i przetwarzanie cukrów, z których jeśli jest ich nadmiar, tworzy się tkanka tłuszczowa. Jeśli w badaniu krwi mamy poziom cukru między 90 a 110 mg/dl to jesteśmy już pół cukrzykami.
 5. Aloes wspomaga walkę z chorobami autoimmunologicznymi. Pomaga w leczeniu wszystkich schorzeń układu trawiennego. Potrafi pomóc po przebytej rekonwalescencji przebytym zapaleniu okrężnicy, wrzodach żołądka, czy zespole drażliwego jelita, dzięki polisacharydom, które działają łagodząco. Badania potwierdzają, że aloes wspiera replikację zdrowych komórek wyścielających układ trawienny tkanki nabłonkowej. Aloes rozpuszcza śluz znajdujący się w jelitach i ułatwia przyswajanie substancji odżywczych. Mannoza będąca składnikiem polisacharydów skutecznie zwalcza grzyby candida. Polisacharydy pochodzące z aloesu w organiznie zmieniając się na olisacharydy, które chronią błonę śluzową osłaniającą układ trawienny i skutecznie walczą z następującymi bakteriami chorobotwórczymi:
 6. Wspomaga gojenie po operacji. Pani doktor ZUS skrócił chorobowe po operacji cieśni nadgarstka względu na zupełne wcześniejsze wy gojenie.
 7. Zdolności adaptacyjne polegają na zwiększeniu ilości substancji biostymulujących po umieszczeniu aloesu w piwnicy bez światła i wody. Kilkadziesiąt lat temu okulista Pani doktor, prof. Sobański, zatrzymał proces niszczenia wzroku poprzez aloes w zastrzykach (biostymina), wlewy dożylne z witaminą C i wapniem. Skład miąższu aloesowego jest typowy dla sukulentów. Liczne mukopolisacharydy(śluzowielocukry), fruktany, ligniny, saponiny, enzymy roślinne, aminokwasy, śladowe ilości witamin, substancji mineralnych i biostymulatorów. Woda zawarta w aloesie jest ustrukturyzowana w sposób, który sprzyja sprawnemu nawodnieniu tkanek z którymi się zetknie.
 8. Nadkwaśność czy niedokwaśność. Objawy są bardzo podobne. Pieczenie, uczucie ciężkości w żołądku, zaburzenia snu, odbijanie się, czasami zwracanie treści pokarmowej.  UWAGA 90% NIEDOKWAŚNOŚCI DIAGNOZUJE SIĘ JAKO NADKWAŚNOŚĆ i zaleca oraz mocno reklamuje, środki zobojętniające soki żołądkowe. W żołądku aloes jest najważniejszy. Dzięki idealnemu trawieniu mamy zdrowie. Życie jest formą białka. Ważne, aby jedzone białko dobrze strawić na aminokwasy dzięki kwasowi solnemu w żołądku o pH 2. Gdyby taki kwas wylać na skórę, doszło by do oparzenia.  Zbyt słaby kwas solny nie trawi białek. Duże cząsteczki przedostają się przez rozszczelnione jelito do krwioobiegu. Organizm traktuje to białko jako obce. Zapamiętuje wroga. Może się jednak okazać, że takie białko jest w stawach, mózgu, skórze i dochodzi do niszczenia tego białka. Elementem zapalnym może być grypa, stres jak rozwód, śmierć bliskiej osoby. Mamy do czynienia z autoagresją, chorobą autoimmunologiczną jak RZS, Hashimoto, zespół Crohna, Alzheimer, Choroba Parkinsona. Warto zrobić prosty test na zakwaszenie żołądka. Rano po obudzeniu się wypij ¾ szklanki ciepłej wody z 1 łyżeczką sody oczyszczonej. Kwas wchodzi w reakcję z sodą i wytwarza się dwutlenek węgla. Powstaje gaz ulatniający się do góry i bekamy.

Jeśli beknie nam się od razu, mamy zakwaszony organizm.

Do 40 sekund lekko nadkwaśność.

40 do 90 sek to norma.

90 sek do 3 minut to niedokwaśność.

Powyżej 4 minut grozi nam choroba autoimminilogiczna.

Medycyna klasyczna dobrze  radzi sobie z chorobami  nagłymi, ale z przewlekłymi sobie nie radzi. Medycy twierdzą, ż e są choroby nieuleczalne ale zaleczalne.

My potrzebujemy aminokwasów. Odżywka LITE PLUS zawiera gotowe do wchłonięcia aminokwasy. Dla osób otyłych wspomaga odchudzanie przez dożywienie, dla osób pracujących to doskonałe uzupełnienie dożywienia. Im człowiek jest starszy, tym gorzej wchłania aminokwasy, trzeba je uzupełniać. Brak aminokwasów uniemożliwia codzienne odtwarzanie organów.

Warto pić aloes by żyć pełnią życia a nie trwać na starość w Hospicjum.

 1. Aloes jest środkiem regulującym wypróżnianie. Doskonale nawadnia jelito cienkie i grube, jest pokarmem czyli prebiotykiem dla dobrych bakterii. Środki przeczyszczające działają doraźnie i można się przyzwyczaić. Jednak jelito nadal jest suche i kał przykleja się do ścianek. Zaparcie jest krzykiem organizmu o nawodnienie. Norma to stolec 1 do 2 x dziennie. Umożliwia to przyjmowanie 20 minut przed jedzeniem 100 ml aloesu rozcieńczonego w wodzie, która razem z aloesem lepiej się wchłania. Ilość koniecznej wody przeliczam 30 ml na każdy kg masy ciała. Podczas gorączki na każde 5 kresek więcej dodajemy litr wody więcej.

Jeśli masa kałowa zalega w jelicie, do krwi przedostaje się indykan.

 1. Aloes to numer jeden wśród roślin jako prebiotyk. Szacuje się, że ilość mikroorganizmów zamieszkujących organizm człowieka jako dziesięciokrotnie wyższa niż komórek ciała. Kolki u dzieci są stanem fizjologicznego dojrzewania układu pokarmowego, nauki ruchów robaczkowych, budowania flory bakteryjnej. Podawanie DIMETICONU to podawanie czystej chemii. Aloes w naturalny sposób pobudzi jelita do pracy.  Dlaczego warto stosować probiotyki z czystym miąższem aloesowym? Zastosowanie probiotyków, (specjalnych preparatów zawierających tzw. dobre bakterie jelitowe, ma pozytywny wpływ na cały organizm, w tym umożliwianie syntezy witamin K, B6, B12, B9. Probiotyki poprawiają procesy trawienne i hamują rozwój patogenów i procesów gnilnych. Dzięki temu lepiej zostaną usunięte związki rakotwórcze. Zastosowanie probiotyków ułatwia wchłanianie wielu substancji odżywczych jak wapń, magnez i żelazo, poprawiając przy tym proces gojenia się ran.
 2. Organizm, który źle trawi przerasta grzybem candida. Aloes jest 4 x lepszy od inuliny w zaszczepianiu dobrej flory bakteryjnej.
 3. W korporacjach jest masa ludzi z poważnymi zaburzeniami psychicznymi. Stosują środki antydepresyjne, tworzy się zespół wypalenia zawodowego. Atmosfera zagrożenia, niepewności jutra, kredyty na 30 lat. Nawet jak odgrzewają sobie jedzenie to w mikrofali. Ludzie z candydozą często są myleni z schizofrenikami i zamykani są w szpitalach psychiatrycznych.
 4. Otyłość brzuszna to e dużej mierze kwestia flory bakteryjnej. W badaniach na myszach przeszczepiono florę bakteryjną od myszy otyłych do szczupłych i one stały się otyłe. Aloes pomaga namnażać się bakteriom Rhamnozus a razem z probiotykiem z Forever gdzie on jest w składzie, daje jeszcze lepsze efekty. Fitosterole w aloesie hamują syntezę tkanki tłuszczowej z glukozy w wątrobie.
 5. Aloes a prawidłowe nawilżenie jelit. 100 ml czystego miąższu aloesowego dziennie (dla osoby ważącej 50 – 60 kg) plus odpowiednia ilość wypijanej wody, 30 ml/1kg ciała, wystarczy aby utrzymać prawidłowe nawodnienie wszystkich narządów ciała.
 6. Każdy chory na Hashimoto ma zadbać najpierw o oczyszczenie jelit i odbudowę flory bakteryjnej. W jelitach produkowany jest od 20% do 40% nieaktywnego hormonu T4 przechodzącego w aktywną formę T3. Badanie kliniczne czystego miąższu aloesowego na 30 kobietach chorych na Hashimoto przeprowadzili włoscy naukowcy. Pacjentkom podawano sok aloesowy w ilości 50 – 100 ml dziennie przez 9 miesięcy i sprawdzono jak zmieniają się stężenia TSH, FT4, wolnej trijodotyroniny FT3 i przeciwciał przeciwtarczycowych. Już po 3 miesiącach odnotowano istotną poprawę TSH, FT4 i spadek przeciwciał a po 9 miesiącach zmiany wynosiły odpowiednio -61%, +23%, -56%. Uznano aloes za środek zmniejszający stan zapalny tarczycy w chorobie Hashimoto. (Metro D, Cernaro V, Papa M, Benvenga S)
 7. Antybiotyk jest jak bomba w organizmie. Niszczy wrogów i przyjaciół. Na zgliszczach pojawia się grzyb. Acemanan i fruktany z aloesu to mikrobiotyczna rewelacja roku. Aloes goi krztusiec/koklusz, zakażenia E-Coli, Helicobacter Pylori, Streptococus Pneumoniae, chorobę Leśniowskiego Crohna.

 

Studio BIO-REH ul. Garbarska 1, Oświęcim tel. 502351382 rejestracja@bioreh.pl