Kwas hialuronowy należy do grupy naturalnie występujących w naszym organizmie związków, które razem z włóknami kolagenu i elastyny są podstawowymi elementami istoty międzykomórkowej tkanki łącznej. Kwas Ha występuje w dużej ilości w skórze, stawach,ciałku szklistym oka, a nawet we łzach.
Kwas hialuronowy posiada unikatową zdolność wiązania dużych ilości wody, a co za tym idzie, zapewnia prawidłowe uwodnienie tkanek, dodatkowo ułatwiając transport substancji odżywczych.
Inaczej mówiąc pełni rolę „smaru” zmniejszającego siły tarcia w stawie.
Niestety w miarę upływu lat ilość tego cennego kwasu w naszych tkankach znacznie maleje.W starzejącej się chrząstce następuje rozluźnienie włóknistej struktury, co osłabia odporność na urazy mechaniczne powstające w ciągu całego życia.
Do tej pory, aby zahamować proces starzenia i wspomóc stawy, kwas Ha podawany był w formie iniekcji dostawowych, obecnie dzięki zastosowanej w Forever Activ Ha technologii Injuv możemy uzupełnić naszą dietę w kompleks zawierający kwas hialuronowy o niskiej masie cząsteczkowej. Poprawia to znacznie stopień jego wchłaniania z przewodu pokarmowego i umożliwia przyjmowanie doustnie.
W BIO-REH doradzimy Ci w jaki sposób stosować Kwas Ha, aby maksymalnie wspomógł Twoje stawy, skórę i oczy.
Zapraszamy