lite

Zapomnijmy o bolących korzonkach, przestańmy reagować bólem na nagłe zmiany pogody, zacznijmy już od dziś pielęgnować nasz kręgosłup tak, jak on na to zasługuje!

dr Katarzyna Zgirska-Kulazińska
lekarz medycyny
 Prawie każdy z nas ma w jakimś stopniu zmiany zwyrodnieniowe kości i stawów, i to w coraz wcześniejszym wieku. Zdjęcia rentgenowskie wykazują, że u około 90% osób powyżej 65 roku życia występuje różny stopień zaawansowania zmian. Jest to cena, którą płacimy za życie w polu magnetycznym. Stawy ulegają zużyciu i uszkodzeniu w trakcie codziennych czynności, a dzieje się to znacznie szybciej, jeśli nie dostarczamy odpowiedniej ilości składników budulcowych i regeneracyjnych.

Najwcześniejsze objawy to poranna sztywność stawów związana z nagromadzeniem się nadmiernej ilości płynu stawowego w godzinach nocnych. Ponieważ dolegliwość zwykle mija w ciągu kilku godzin po obudzeniu, najczęściej lekceważymy te objawy przez długi czas. Dopiero obrzęki i zmniejszenie sprawności mobilizuje nas do działania leczniczego, tzn. stosowania leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych.

Stosowanie odpowiedniej profilaktyki może zapobiec tym problemom, a jeśli już występują, można zmniejszyć ich nasilenie. Kluczem do zapobiegania i leczenia jest uregulowanie gospodarki tłuszczowej, a zwłaszcza zachowanie odpowiedniej proporcji między kwasami tłuszczowymi szeregu omega-3 i omega-6. Nasza tradycyjna dieta sprzyja zachwianiu równowagi na niekorzyść kwasów omega-3. Taki stan sprzyja nadprodukcji związków powodujących stan zapalny i uszkodzenie stawów. Dlatego też istnieje konieczność uzupełniania kwasów tłuszczowych omega-3 z ryb, które powinniśmy zjadać trzy razy w tygodniu oraz kapsułkami z olejem Forever Arctic-Sea.

Do prawidłowego funkcjonowania stawów potrzebna jest odpowiednia ilość antyutleniaczy i mikroelementów. Jednym z ważniejszych jest siarka, która jako siarczan glukozaminy i siarczan chondroityny jest składnikiem budulcowym oraz odpowiada za prawidłowe nawilżenie i odżywienie chrząstki stawowej. MSM, czyli bimetylosulfan, o właściwościach antyutleniających i detoksykacyjnych, łagodzi stany zapalne i regeneruje uszkodzone tkanki.

Miąższ aloesowy przyczynia się do zmniejszenia produkcji związków w jelicie, które po przedostaniu się przez barierę jelitową stają się antygenami dla organizmu i mogą prowadzić do powstania ostrego odczynu zapalnego w stawach.

Pozostałe mikroelementy do prawidłowej budowy kości i stawów możemy uzupełniać z Forever Nature-Min, Forever Lite, Forever Calcium. Ponieważ do uszkodzenia stawów przyczynia się nadmierna ilość wolnych rodników tlenowych, musimy utrzymywać prawidłowy poziom antyutleniaczy w organizmie. Stosujmy więc Forever Lycium Plus i Forever Absorbent-C.

Jeśli uda się ograniczyć ostre stany zapalne, organizm jest w stanie wyzwolić substancje powstrzymujące proces deformacji stawów. Nie czekając, aż dołączymy do licznej rzeszy osób narzekających na problemy stawowe, stosujmy profilaktykę tego schorzenia!

Forever Active HActiveHAA

Jak dobrze wiemy, nasze kości podlegają procesowi starzenia, który powoduje ich osłabienie. Jednak uzupełniając dietę produktami bogatymi w wapń, możemy pomóc w ich wzmocnieniu. Nasze stawy i skóra starzeją się tak samo jak kości, przez co stawy tracą elastyczność, a skóra staje się szorstka i sucha. Ponieważ ludzki organizm jest sprawnym „mechanizmem”, wytwarza substancję o nazwie kwas hialuronowy (HA), naturalnie występującą w naszej tkance łącznej – tak jak wapń jest naturalnie obecny w naszych kościach. HA jest „smarem” naszych stawów, dzięki któremu poruszają się one gładko i swobodnie, a jednocześnie nawilża naszą skórę. To właśnie on przyczynia się do tego, że skóra wygląda jędrnie i młodzieńczo.

 

Jeszcze do niedawna HA mógł być jedynie wstrzykiwany w stawy lub pod skórę, ponie
waż układ trawienny nie był w stanie przyswajać go w naturalnej postaci. Dzięki procesowi Injuv® teraz można przyjmować HA doustnie. Forever Active HA może wspierać twój organizm od wewnątrz, dostarczając mu potrzebnego bodźca. To świetna wiadomość dla tych wszystkich, którzy potrzebują większego nawilżenia stawów i jędrności skóry!

HA pomaga naturalnie wspierać i nawilżać sta
wy. Ma również zdolność wiązania wody – jest w stanie związać do 1000 razy więcej wody, niż wynosi jego masa – a to oznacza, że możesz dodatkowo nawilżyć każdą komórkę skóry. Według założyciela i dyrektora National Institute of Whole Health z Bostonu, ze wszystkich informacji z rynku pielęgnacji urody najgorętszym tematem może być potęga witamin, minerałów i innych substancji odżywczych, które pomogą skórze w zachowaniu młodzieńczego blasku.

Miąższ Aloe Vera

Liść Aloe Vera zawiera ponad 200 składników, w tym 20 składników mineralnych, 18 aminokwasów i 12 Freedomwitamin. Nasz miąższ, będący produktem unikalnego, opatentowanego procesu stabilizacji aloesu, wybierany jest przez wszystkich, którym zależy na tym, by zachować przez długie lata zarówno dobre zdrowie, siły witalne, jak i młody wygląd.

Miąższ Aloe Vera pomaga wzmocnić naturalne mechanizmy obronne organizmu oraz podwyższyć jego biologiczną sprawność. Może służyć jako znakomity środek odżywczo-stymulujący, regulujący prawidłowe funkcje każdej tkanki naszego ciała. Polepsza wchłanianie substancji odżywczych, dlatego warto nim popijać przyjmowane na co dzień witaminy i inne suplementy dietetyczne. W czystej postaci Miąższu Aloe Vera można używać również zewnętrznie jako całkowicie naturalnego kosmetyku pielęgnacyjnego.

Forenature minver Nature-Min

Produkt ten zawiera niezbędne pierwiastki życia, pochodzące z naturalnych złóż osadowych – dna prehistorycznego oceanu. Nature-Min jest doskonałym uzupełnieniem w niedoborze minerałów, a zawarte w nim m.in. wapń, fosfor, magnez i cynk pomagają zapobiegać powstawaniu takich niedoborów w przyszłości. Wspomaga także proces wzrostu, wspiera zapobieganie osteoporozie i innym chorobom degeneracyjnym kości. Może wpłynąć na wzmacnianie zębów, paznokci i włosów.

Forever Calcium

Forever Calcium to efekt najnowocześniejszej wiedzy o suplementacji kostnej! W skład tego produktu wchodzą:Calcium

  • Wapń w postaci organicznej. Naukowcom wiadomo już, że organizm ludzki wchłania sprawnie jedynie wapń „przyczepiony” chemicznie do cząsteczki organicznej. W tym przypadku jest to reszta organicznego kwasu cytrynowego o przebadanej klinicznie wchłanialności.
  • Dodatek magnezu, bez którego wapń nie zostanie wprowadzony do płynów ustrojowych, a co za tym idzie – i do kości.
  • Niewielki, ale znaczący dodatek kościotwórczej witaminy D3.

Codzienne spożywanie Forever Calcium może pomóc w zapewnieniu mocnych kości, zdrowych zębów, lepszego funkcjonowania przemiany materii i układu nerwowego. Produkt ten jest wskazany szczególnie w okresie intensywnego wzrostu, a także w wieku dojrzałym, jako element profilaktyki osteoporozy i osteomalacji.

Forever Arctic-SeaArcticSea

To wspaniałe, naturalne, wolne od zanieczyszczeń cywilizacyjnych źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3. Kwasy te nie tylko mogą zwiększać odporność, zapobiegać postępom miażdżycy i wpływać pozytywnie na funkcjonowanie układu krwionośnego, ale są także przydatne w profilaktyce schorzeń stawów. Nasilając wytwarzanie hormonów tkankowych łagodzących procesy zapalne mogą hamować ich rozwój w stawach. Mogą mieć także wpływ na zmniejszenie bólów reumatycznych stawów, ich obrzęki i sztywność.

Aloesowa Emulsja Rozgrzewająca

Heat-LotionPrzeciętny mieszkaniec umiarkowanej strefy klimatycznej przynajmniej dwa razy do roku czuje łamanie w kościach, dwa razy się zaziębia lub ulega grypie, a co drugi w wieku dojrzałym gnębiony jest przez dolegliwości, których powodem są zmiany zwyrodnieniowe stawów lub kręgosłupa.

Najprawdopodobniej wszystkie wymienione i wiele innych pomnijeszych czynników sprawia, że coraz więcej osób bardzo dba o to, aby Aloesowa Emulsja Rozgrzewająca znajdowała się stale w zasięgu ich ręki. Jej użycie wespół z delikatnym masażem dostarcza obolałym tkankom miłego, kojącego ciepła, co pomaga łatwiej znieść ból zarówno tak zwanych „korzonków”, jak i naciągniętych mięśni czy dotkniętych artretyzmem stawów.

Wchodzący w skład Emulsji salicylan metylowy – bliski krewny dobrze nam znanej aspiryny – działa lekko przeciwzapalnie, zwłaszcza że skojarzono go z naturalnymi właściwościami miąższu aloesowego i olejku z eukaliptusa. Dzięki takiemu składowi sięgamy chętnie po Aloesową Emulsję Rozgrzewającą także i przy pierwszych objawach grypy oraz przeziębienia, a bardziej zapobiegliwi rozmasowują z jej pomocą przemarznięte stopy, nie czekając na pierwsze kichnięcie.

AMSMloe MSM Gel

W tym produkcie miąższ aloesowy połączono z dimetylosulfonem (MSM) – organicznym związkiem siarki, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania niemal każdej ludzkiej komórki. Najwięcej te
go pierwiastka w postaci organicznej znajduje się w naszych stawach (tkanka chrzęstna) oraz w tkance łącznej. Nasz organizm potrafi korzystać z tego związku jako ze źródła biosiarki. Jej związki mają działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe oraz są absolutnie niezbędne przy odtwarzaniu tkanki chrzęstnej oraz łącznej w naszych stawach.
stosowany regularnie zapobiega bólom i obrzękom. Koi także stany zapalne powstałe na tle łojotoku skóry.

Te produkty dostępne są w Oświęcimiu Studio BIO-REH ul. Garbarska 1, Oświęcim tel. 502351382 napisz do nas: rejestracja@bioreh.pl

Możesz też kupować bezpośrednio z firmy FLP poprzez dołączenie do klientów oraz wpisanie numeru sponsora 480000136852.Dzięki temu uzyskasz możliwość kupowania ze zniżką 15% lub 35% kiedy chcesz. Masz pytania napisz do nas.