Project Description

Laseroterapia

Dzięki działaniu przeciwbólowemu, przeciwzapalnemu, przeciwzapalnemu oraz regeneracyjnemu laseroterapia jest szeroko wykorzystywana w takich schorzeniach jak:

 • w ortopedii: stany po złamaniach, skręceniach, zwichnięciach, bólach kręgosłupa, po endoprotezach, złamaniach zespolonych metalem, łokieć tenisisty, krwiaki pourazowe, degeneracyjno-dystroficzna choroba stawów
 • w neurologii: po uszkodzeniach nerwów obwodowych (pochodzenia zapalnego i urazowego) – n. kulszowy, n. twarzowy, n. trójdzielny, splot barkowy
 • w dermatologii: trudno gojące się rany, świeże blizny, oparzenia, trądzik młodzieńczy i różowaty, przeszczepy skóry, owrzodzenia, egzemy, łuszczyca, łysienie plackowate
 • w laryngologii: zapalenie zatok szczękowych i okołonosowych, chroniczne zapalenie migdałków, nieżyt nosa, nieżyt krtani, ostre i chroniczne zapalenie ucha, plastyka błony bębenkowej, osteoskleroza (skostnienie kosteczek słuchowych), likwidacja lub zmniejszenie szumów usznych
 • w reumatologii: np. reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, obrzęk stawów
 • w angiologii: miażdżycowe niedokrwienie kończyn dolnych, owrzodzenia kończyn dolnych, schorzenia tętnic w następstwie cukrzycy
 • w stomatologii: parodontoza, nawracające opryszczkowe zapalenie jamy ustnej

Przeciwwskazania:

 • zabiegi w okolicy oczodołów,
 • nowotwory,
 • ciąża (okolice brzucha).

Zastosowanie laseroterapii w chorobach otolaryngologicznych:

Chroniczne zapalenie migdałków

Jest to choroba najczęściej spotykana. Przyjęto wyróżniać postać prostą i toksyczno-alergiczną chronicznego zapalenia migdałków.
LT wykorzystuje się w obu formach zapalenia. Dawka promieniowania laserowego stosowana w czasie zabiegu: 5-7 J/ cm2. Działamy na migdały przez skórę ( okolica podżuchwowa) kontaktowo – skaningową metodą w ciągu 3-4 minut z lewej i prawej strony. Cykl leczenia stanowi 5-10 zabiegów.
Dodatni rezultat w leczeniu chronicznego zapalenia migdałków zauważa się w większości przypadków. Znikają symptomy zapalnego zatrucia. Obiektywnie normalizuje się barwa śluzo wek łuków podniebiennych, zmniejsza się rozmiar migdałków, znika zapalenie węzłów chłonnych. Zaostrzenie choroby występuje rzadko. W przypadku konieczności powtórnego leczenia za 2-3 miesiące wykonujemy od 5-10 zabiegów.
Wskazane jest przemywanie krypt migdałków w związku z zawartością w nich płynu ropnego. Wykorzystanie laseroterapii w leczeniu kompleksowym chronicznego zapalenia migdałków jest w obecnym czasie jedną z najefektowniejszych metod.

Nieżyt nosa

Wyróżnia się parę wariantów kataru: ostry, naczynioruchowy i atroftczny. Ostry katar występuje przy ogólnym przeziębieniu, przyczyną którego jest infekcja wirusowa. Ogólna dawka promieniowania laserowego podczas jednego zabiegu: 10-15 J/cm2.
Metoda LT naczynioruchowego kataru oraz chronicznego jest podobna do leczenia ostrego kataru Jednak ogólna dawka w czasie zabiegu powinna być niższa: 3-5 J/cm2.
We wszystkich rodzajach w celu osiągnięcia ostatecznego rezultatu wykonuje się 2-3 cykle LT 7-10 zabiegów, każdy z przerwą 3-4 tygodniową.
Zapalenie zatok szczękowych i zatok okołonosowych.
LT w tych chorobach wykorzystuje się w kompleksowym leczeniu zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami (antybiotyki, przemywania ). LT w leczeniu kataralnych procesów zapalnych daje pozytywne rezultaty. Ilość zabiegów od 5-10. Kompleksowe leczenie chorych na chroniczne zapalenie zatok z wykorzystaniem LT daje dobre wyniki więcej niż u 80 % obserwowanych. Nietrwały wynik zauważa się u osób z rozrostem błony śluzowej zatok, w procesach torbielowatych lub polipowatości.

Ostre i chroniczne zapalenie ucha

Napromieniowanie kontaktowo-skaningową metodą strefy wyrostka sutkowego a także bezpośrednie zewnętrznego przewodu słuchowego. Ogólna dawka promieniowania podczas zabiegu w ostrym zapaleniu wynosi 10-15 J/cm2 (wykonuje się 3-7 zabiegów ) i 2-5 J/cm2 w chronicznym (7-10 zabiegów). LT w ostrym zapaleniu ucha wykorzystuje się jako metodę pomocniczą (na tle koniecznej terapii antybakteryjnej). Pozwala to szybko przerwać syndrom bólowy, zmniejszyć proces zapalny i przyspieszyć wyleczenie. W chronicznym zapaleniu dużą efektywność uzyskuje się w przypadkach prowadzenia powtórnych serii (2-3).

Plastyka błony bębenkowej.

Postępowanie analogiczne do zapalenia ucha. Otoskopowo po stymulacji energią lasera stwierdzono zmniejszenie się zacieków zapalnych oraz zaobserwowano poprawę słuchu. Użycie lasera przyśpiesza gojenie oraz znacznie skraca czas leczenia.

Otoskleroza (skostnienie kosteczek słuchowych)

Korzystne jest współdziałanie z innymi metodami leczenia jak magneto-terapia ,ultradźwięki. LT istotnie spowalnia postępującą chorobę, w połowie przypadków polepsza się słuch. LT zaleca się także przeprowadzać po rekonstrukcyjnych operacjach na kostkach słuchowych, co pozwala uniknąć procesów zapalnych. Zabiegi w cyklu leczenia ( 10-15 w serii ) w zależności od potrzeb powtarza się po 3-5 tygodniach.

Leczenie szumów usznych.

Dobre wyniki terapeutyczne uzyskuje się u pacjentów z uporczywymi szumami usznymi nie poddającymi się leczeniu dotychczas stosowanymi metodami. Etiologia jest różna a wspólnym objawem jest szum uszny. W efekcie stymulacji LT 10 zabiegów w serii uzyskuje się poprawę słuchu średnio o 10 dB czasem także likwidację szumów. Uwzględniając fakt, że po leczeniu odczuwanie szumów stopniowo lub całkowicie ustępuje, a nieznane są jakiekolwiek objawy uboczne, stosowanie energii lasera biostymulującego jest godne polecenia

Skontaktuj się z nami

  OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest (BIO-REH ul. Garbarska 1, 32-600 Oświęcim, NIP: 5492137479)
  2. Dane będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie przesłane przez formularz kontaktowy na podstawie prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora; art. 6 ust. 1 lit. f RODO*.
  3. Odbiorcą Pana/Pani danych osobowych mogą być dostawcy usług technicznych i organizacyjnych, którzy wspierają proces udzielenia odpowiedzi.
  4. Dane będą przechowywane do czasu zakończenia procesu komunikacji.
  5. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  6. Ma Pan/Pani prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania.
  7. Ma Pan/Pani także prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  8. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne. Odmowa podania danych uniemożliwi udzielenie odpowiedzi.

  *Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).