Project Description

Masaż gorącymi kamieniami

Łączy w sobie oddziaływania zarówno ciepłolecznictwa, drenażu, akupresury oraz aromaterapii.. Podstawę główna stanowi szerokie działanie na termoreceptory znajdujące się w skórze pacjenta. W wyniku oddziaływania odruchowego dochodzi do podniesienia temperatury okolic masowanych i wtórnego rozszerzenia naczyń krwionośnych. Odpowiedni nastrój, zastosowanie olejków eterycznych oraz odpowiednio dobrana muzyka wpływa kojąco na pacjenta, hamując działanie układu limbicznego zmniejszającego ogólne napięcie nerwowe. Celem masażu jest ogólne rozluźnienie, duże przekrwienie miejscowe i ogólne podniesienie podstawowej przemiany materii, ogólne oczyszczenie organizmu, zwiększenie procesów wymiany tkankowej oraz podniesienie progu odczuwania bólu.

Masaż gorącymi kamieniami wykonujemy specjalnymi wyselekcjonowanymi kamieniami bazaltowymi, które poprzez wieloletnia naturalną obróbkę falami morskimi mogą być użyte do celów terapeutycznych. Do masażu całego ciała potrzebnych jest zestaw około 50 kamieni o różnym kształcie i wielkości. Dlaczego bazaltowe? Dlatego, gdyż duża zawartość żelaza posiada na tyle dużą pojemność cieplną ażeby przekazać je głęboko w głąb tkanek.

Wskazania do masażu gorącymi kamieniami:

 • stany wyczerpania psychofizycznego
 • nadmierny stres
 • wzmożone napięcie mięśniowe
 • ból pochodzenia mięśniowo-powięziowego
 • zaburzenia czynnościowe narządów wewnętrznych
 • stany przeciążeniowe

Technikami, które głównie występują podczas masażu są: głaskanie, rozcieranie miejscowe oraz uciski punktowe. Podczas masażu stosujemy oliwkę wzbogacona w specjalne olejki terapeutyczne.

Masaż gorącymi kamieniami łączy w sobie oddziaływania zarówno termoterapii, drenażu, akupresury, aromaterapii jak i masażu szwedzkiego. Podstawę główna stanowi szerokie działanie na termoreceptory znajdujące się w skórze pacjenta. W wyniku oddziaływania odruchowego dochodzi do podniesienia temperatury okolic masowanych i wtórnego rozszerzenia naczyń krwionośnych. Reakcja ta wpływa tym samym na zwiększenie pojemności łożyska naczyniowego. Odpowiedni nastrój, zastosowanie olejków eterycznych oraz odpowiednio dobrana muzyka wpływa kojąco na pacjenta, hamując działanie układu limbicznego zmniejszającego ogólne napięcie nerwowe.

Ciepło błyskawiczne i prosto do serca – Masaż Gorącymi Kamieniami

Kiedy, ciepło tak kojące jak matczyny dotyk ukierunkowane jest na zmęczone zestresowane tkanki, to mamy do czynienia z unikalnym oddziaływaniem trwającym 90 minut zwanym Masażem Gorącymi Kamieniami.

Pomysł zrodził się w Arizonie i szybko trafił za ocean dając dobre efekty terapeutyczne. Każdy który spotkał się z tego rodzaju masażem zaobserwował, że efekty jego nie ograniczają się tylko do oddziaływań fizykalnych. Na pierwszy rzut oka terapia kamieniami nie daje wrażenia tak przyjemnego jaką w rzeczywistości jest. Ale rozważając gładkość, lśniący wygląd ciepłych bazaltowych kamieni z koryta rzeki, przesuwanych bez wysiłku po ciele, dających ukojenie, oczyszczających organizm oraz wyrównujących niedobory energetyczne można zmienić spojrzenie.

Używane do terapii kamienie, ich kształt i wielkość, temperatura, zależą od potrzeb i możliwości pacjenta. Terapia kamieniami sięga w głąb ciała, umysłu i duszy każdego pacjenta. Fizyczna odpowiedź na działanie terapii zależy od temperatury użytych kamieni wpływając na przyśpieszenie chemicznych reakcji wymiany we krwi i limfie.

Natychmiastowa głęboka relaksacja w masażu klasycznym występuje dopiero po 15-20 minutach. Blokując pamięć wsteczną pacjenci otwierają się rozpoczynając proces psychoterapii. W każdej z kultur możemy dopatrzyć się zasad terapii kamieniami. Szamani układali kamienie blisko ciała pacjenta w celu ułatwienia procesu uzdrawiania.

Kobiety kładły ciepłe kamienie na brzuchu w celu zmniejszenia bólów menstruacyjnych. W rzymskich łaźniach chłodzono ciało na marmurowych stołach. Pielgrzymi kładli gorące kamienie w końcu łóżka w celu rozgrzania stóp. Energia roztaczająca się wokół terapii kamieniami nie dużo różni się od prostej przyjemności której doświadczamy w dzieciństwie.

Kiedy jesteśmy dziećmi, kochamy kłaść się na dużych głazach będąc w górach bądź bawić się na trawie. Te niewinne dziecięce doświadczenia są ładowaniem duszy i zdobywaniem ziemskiej energii. Podczas gdy, ciepłe kamienie dostarczają kojącego ciepła do głęboko położonych tkanek, i wymieniają w nich krew i limfę, tak zimne kamienie, są pomocne w usuwaniu krwi z miejsc zapalnych. Stosowanie na przemian ciepłych i zimnych kamieni podnosi efektywność terapii.

Całe ciało jest zaangażowane w proces w którym ciepło jest pomocne w przywróceniu homeostazy organizmowi, w którym następuje szybka wymiana krwi w sercu i płucach dostarczając utleniona krew, wzbogaconą w związki odżywcze do miejsc gdzie jest najbardziej niezbędna. Oddech początkowo zwiększa się by następnie spowolnić pomagając klientowi wejść w stan głębokiej relaksacji na poziom, gdzie następuje uzdrawianie ciała, umysłu i duszy. Emocje całkowicie ustępują.

Cena: 130 zł

Skontaktuj się z nami

  OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

  1. Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest (BIO-REH ul. Garbarska 1, 32-600 Oświęcim, NIP: 5492137479)
  2. Dane będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie przesłane przez formularz kontaktowy na podstawie prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora; art. 6 ust. 1 lit. f RODO*.
  3. Odbiorcą Pana/Pani danych osobowych mogą być dostawcy usług technicznych i organizacyjnych, którzy wspierają proces udzielenia odpowiedzi.
  4. Dane będą przechowywane do czasu zakończenia procesu komunikacji.
  5. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  6. Ma Pan/Pani prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania.
  7. Ma Pan/Pani także prawo do przenoszenia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  8. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne. Odmowa podania danych uniemożliwi udzielenie odpowiedzi.

  *Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).