Terapia czaszkowo-krzyżowa to model pracy wywodzący się z osteopatii, który polega na wyczuwaniu za pomocą delikatnego nacisku dłoni nieprawidłowości oraz napięć, a następnie za pomocą odpowiednio skomponowanych technik uwolnieniu ich.
Terapia czaszkowo-krzyżowa jest formą odbierania informacji, który każdy z nas nosi w sobie od momentu poczęcia aż do chwili obecnej. Nośnikiem tych informacji jest płyn mózgowo-rdzeniowy, który krążąc w naszym organizmie począwszy od przestrzeni czaszki, poprzez kanał kręgowy, aż do kości krzyżowej, a stamtąd do wszystkich narządów naszego ciała i najdalej oddalonych komórek poprzez „obmywanie” zakończeń nerwowych, które je unerwiają. Pulsowanie tego płynu powoduje niemal niezauważalny ruch kości czaszki, kości krzyżowej, które terapeuta odczytuje i interpretuje zgodnie z tym, co organizm chce przekazać. Organizm jest całością – nie funkcjonuje jako ręka, noga czy oko-ból w jednym obszarze poprzez sieć połączeń nerwowych, tkankę łączną ,która łączy nasze ciało w jedno jest przenoszony za pomocą ruchu płynu rdzeniowo-mózgowego jako informacja o deformacji, blokadzie, zaburzeniu. Wszystkie nieprawidłowe napięcia w naszym ciele zaburzają ten rytm. Terapia czaszkowo-krzyżowa umożliwia odnajdywanie tych nieprawidłowości, umożliwia ich „uwolnienie” oraz „samo-leczenie” organizmu.
W ciągu ostatnich lat stała się ona jedną z najszybciej rozwijających się metod leczniczych. Pacjenci, niezależnie od wieku i dolegliwości, zauważają u siebie poprawę zdrowia, co powoduje, że z leczenia korzysta coraz większa liczba osób. Terapia czaszkowo-krzyżowa jest absolutnie bezpieczna i bardzo delikatna, odpowiednia dla osób w każdym wieku.
Wskazania:
Terapia czaszkowo-krzyżowa jest bardzo pomocna w leczeniu:
stanów pourazowych (po złamaniach, skręceniach, zwichnięciach), wszelkich napięć układu nerwowego, dolegliwości kręgosłupa i stawów obwodowych, mózgowego porażenia dziecięcego, dolegliwości po zabiegach stomatologicznych i przy noszeniu aparatów ortodontycznych, bóli głowy i migren, chronicznych zmęczeni, nerwobóli, zaburzeń snu, zaburzeń nastroju i przemęczenia, obniżonej odporności, nerwicy, autyzmu, nadpobudliwości u dzieci, zaburzeń koncentracji u dzieci, niektórych rodzajów bezpłodności, niestrawności różnego pochodzenia, nietrzymania moczu, depresji poporodowej, urazów okołoporodowych matki i płodu, stanów depresyjnych po traumach fizycznych.
Bardzo duże i spektakularne efekty tego rodzaju leczenia odnotowuje się w leczeniu dzieci, szczególnie dzieci z autyzmem, nadpobudliwością psychoruchową i porażeniem mózgowo – rdzeniowym oraz zespołu Aspergera.
Terapia wykonywana jest cyklicznie 1 do 2 razy w tygodniu.
Trwa 60 minut.
Zapisz się 502351382
Skontaktuj się z nami