Ból kręgosłupa lędźwiowego.

Zależnie od badań, od 60 do 80% społeczeństwa w krajach cywilizowanych, cierpi z powodu bólów kręgosłupa. Niektórzy twierdzą nawet, że ten problem społeczny XX i XXI wieku dotyczył, dotyczy lub, chociaż w różnym stopniu, będzie dotyczył każdego mieszkańca naszej planety. Większość spośród nas, osób żyjących w środowisku cywilizacyjnym, miało, ma lub będzie mieć, różnego rodzaju dolegliwości bólowe związane z kręgosłupem. Jest to także jeden z najczęstszych powodów wizyt u lekarza pierwszego kontaktu oraz absencji chorobowej w pracy. Koszty społeczne są ogromne. Ból trudny do opisania jeśli doszło do ucisku na nerw kulszowy, udowy lub rdzeń kręgowy. Dla celów fizjoterapeutycznych pacjenci oceniają ból w skali Skala VAS.

VAS – Visual Analogue Scale – Wizualna Skala Analogowa:

od 0 – brak bólu, 5 – ból umiarkowany,  do 10 – najsilniejszy wyobrażalny ból.Skala VAS

 

 

Przyczyny są różne.

Dwie osoby pracujące na tych samych stanowiskach, tyle samo czasu różnią się tym, że jedna ma bóle kręgosłupa a druga nie. Czynnik obciążenia jest bardzo ważny. To są przeciążenia w wymuszonej pozycji, złe podnoszenie ciężarów, długotrwała pozycja siedząca lub pochylona i skręcona.

W praktyce fizjoterapeutycznej widzę wyraźną zależność pomiędzy występowaniem bólów kręgosłupa różnego typu, gdzie w wywiadzie pacjent do dwóch lat wstecz przeżywał ciężki stres, jest w długotrwałym stresie w pracy lub rodzinie.

Kolejna zależność to problemy z wtopografia bóluchłanianiem pokarmów. Osoby z bólem kręgosłupa to też często osoby z problemami jelitowymi występującymi od kilku lat. Ma to swoje uzasadnienie, że w naszym organizmie dzięki apoptozie, procesowi zaprogramowanego rozpadu komórek, dochodzi do ich wymiany na nowe z tego co zjemy i tego co zostało z rozpadu. Ważne aby dostarczać do organizmu właściwych substancji odżywczych co w czasach wysoko przetworzonego jedzenia jest trudne. Dlatego od 10 ciu lat wspomagamy naszych pacjentów produktami naturalnymi by odbudować strukturę kości, mięśni i ścięgien oraz układu krwionośnego.

 

Co zrobić kiedy zaczyna boleć kręgosłup?

Jeśli jest to przemijający, lokalny ból w odcinku lędźwiowym, który po gorącej kąpieli ustępuje, wystarczy skorzystać z leczniczego masażu by pobudzić krążenie, rozluźnić mięśnie i powięź.

Kiedy ból nie mija po odpoczynku, ból pojawia się w udzie, łydce, to oznacza narastający problem i trzeba jak najszybciej zasięgnąć porady fizjoterapeuty, do którego nie wymagane jest skierowanie lekarskie. Korzystnie jest przyjść ze zdjęciem RTG.

Jeśli jest to ból przewlekły, należy wykluczyć schorzenia z innych narządów jak zaburzenia mineralne, osteoporoza, choroby tarczycy, nerek, wątroby, nowotwór kości.

Jednocześnie z terapią manualną pacjent wykonuje zadania domowe dla utrzymania efektu terapii, kolejny etap zdrowienia to ćwiczenia głębokiej stabilizacji i uzupełnienia braków budulcowych w organizmie.

Dla osób, których stan jest bardzo trudny, polecamy wyciąg kręgosłupa pulsacyjny TRU TRAC. Siłownik o zaprogramowanej komputerowo sile ciągu, rozciąga odcinek lędźwiowy uwalniając nerwy. Daje to wspaniałe rezultaty.

 

Korzystnie jest stosować produkty FLP międzynarodowej firmy, którą ludzie pokochali w 160 krajach:

  1. Miąższ aloesowy 1 litr 111 zł
  2. Calcium Plus 90 tabletek 109 zł
  3. Nature Min 180 tabletek 83 zł
  4. B 12 60 tabletek 70 zł
  5. Royall Yelly 60 tabletek 150 zł

Możesz te produkty zamówić w gabinecie BIO-REH ul. Garbarska 1, Oświęcim tel. 502351382

lub mailem rejestracja@bioreh.pl

Jeśli chcesz kupić kilka produktów, zostań klientem Forever logując się do sklepu kliknij dołącz, w rubryce Twój sponsor wpisz Urszula Brania 480000136852 i po otrzymaniu maila zwrotnego z numerem klienta ciesz się zakupami ze zniżką 15% przy zakupie produktów po zniżce za 250 zł. Kupujesz kiedy chcesz jak w sklepach internetowych ale masz swoją coraz większą zniżkę.

Chcesz kupować 35 % taniej ? Napisz do nas pokażemy Ci jakie to proste rejestracja@bioreh.pl

Masz problem z kręgosłupem?

Zadzwoń i umów się z fizjoterapeutą w BIO-REH ul. Garbarska 1,Oświęcim tel.502351382

W gabinecie dostępne są produkty FLP.

Jeśli interesuje Cię ten temat zaznacz na samym dole strony:

Powiadom mnie o nowych wpisach przez email.