Funkcjonalna osteopatia i integracja (FOI).

Ciało człowieka jest skomplikowaną „maszyną” sterowaną mózgiem.

Składa się z kości jak z zapałek, połączone stawami jak zawiasami, ma być dobrze odżywione tak by dochodziła krew i odchodziła i jeszcze żeby niosła w sobie cud natury – dobry pokarm.

Co się dzieje jeżeli nie działa ono prawidłowo?

Wyobraźmy sobie, że tak jak skomplikowana maszyna lub komputer, nasze ciało ma różne powiązane ze sobą części. Biorąc pod uwagę stawy, to jeżeli jeden działa niepoprawnie – ma on wpływ na funkcjonowanie wszystkich pozostałych.

Efektem jest ból, który może pojawić się w odległym miejscu niż jego przyczyna. Obrazowo można przedstawić, że aby zgasić światło w pokoju nie wykręcamy żarówki ale naciskamy wyłącznik.

W osteopatii takich „wyłączników” szukamy i w takich miejscach prowadzimy terapię. Tych miejsc jest najczęściej kilka. Łokieć tenisisty może być wynikiem problemu z mięśniem w okolicy łopatki (podgrzebieniowy), kręgosłupa szyjnego, rotacji miednicy lub stawu kolanowego. Bóle głowy mogą wynikać z problemu w stawie krzyżowo-biodrowym. Dlatego całościowe spojrzenie na pacjenta daje najlepsze efekty.

Pierwszy etap terapii podejmowanej przez terapeutę koncentruje się zawsze na kręgosłupie. Jest on bowiem osią, wokół której skupiają się wszystkie ważne struktury. Dlatego terapia zaczyna się właśnie od kręgosłupa.  Nie należy się dziwić, że ośrodki bólu nie są poddawane terapii w pierwszej kolejności. Bolący staw stanowi w zasadzie ostatnie ogniwo łańcucha terapeutycznego. Systematyczne prowadzenie terapii przez terapeutę gwarantuje, w porównaniu do innych koncepcji osiągnięcie w krótkim czasie widocznych rezultatów.

Wskazania do terapii FOI:

Dyskopatia, rwa kulszowa, łokieć tenisisty, rwa barkowa, kolano skoczka, ha luksy, ostroga piętowa, cieśń nadgarstka, bóle stawów, po kontuzjach sportowców.

Osteopatia wisceralna (trzewna) sprawdza się przy bólach brzucha, nietrzymaniu moczu, bólach menstruacyjnych, po porodzie, w niepłodności, kolki u dzieci i wielu innych problemach z trzewiami lub kręgosłupem.

Po zabiegu, dla utrwalenia efektu, korzystnie jest przeprowadzić odpowiednie ćwiczenia i 15 minut spacerować.

Zależy Ci na trwałym efekcie? Już w czasie terapii stosuj uzupełnienie diety w produkty FLP aby ciało miało się z czego regenerować.

  • Korzystne jest picie ALOESU,
  • wzmocnienie kości minerałami z montmorylonitu NATURE MIN,
  • naoliwienie stawów kwasem hialuronowym z imbirem i kurkumą ACTIV HA
  • oraz odbudowa mięśni odżywką z aminokwasów LITE PLUS.

Te produkty możesz kupić w BIO-REH lub na stronie www.foreverliving.com Kliknij zakładkę dołącz, wypełnij ankietę szczęśliwego klienta, w miejscu informacje o sponsorze, wprowadź numer ID FBO, który ma być twoim sponsorem. wpisz numer 480000136852 i ciesz się zakupami tańszymi o 15% lub 35%. Kupuj kiedy chcesz korzystając z telefonu, maila, Twojego sklepu po zalogowaniu do strony.

 

kregoslup

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń i umów się na wizytę Tel 502351382

mgr rehabilitacji Urszula BraniaUrszula Brania

terapeutka Funkcjonalnej Osteopatii i Integracji (FOI)

Studio BIO-REH ul. Garbarska 1, 32-600 Oświęcim