Masz bóle kręgosłupa, chcesz zadbać o swoje ciało i dobrze wyglądać, jesteś w ciągłym stresie i potrzebujesz odpoczynku?               PILATES jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Ćwiczenia  PILATES  wzmocnią mięśnie posturalne, pomogą zwiększy wytrzymałość, elastyczność, równowagę oraz poprawią postawę ciała.Ćwiczenia wykonywane są powoli, a tempo narzucane jest przez klasyczną, relaksacyjną muzykę.Ćwiczenia przynoszą niesamowite rozluźnienie i ukojenie nie tylko ciała, ale i ducha. W ciągu kliku tygodni  poczujesz się lepiej i będziesz ładniej wyglądać ,uzyskasz odprężenie i pozbędziesz się efektów stresu każdego dnia. Ćwiczenia przeznaczone są dla osób w każdym wieku, niezależnie od stopnia wytrenowania.

Pilates został wymyślony przez Niemca Josefa Humbertusa Pilatesa w latach 20, gdzie głównym założeniem tych ćwiczeń jest rozciąganie, napięcie     i rozluźnienie mięśni w celu zwiększenia elastyczności i siły, a sylwetka staje sie bardziej proporcjonalna i foremna. Pilates to połączenie jogi, baletu i ćwiczeń izometrycznych.

         Proponujemy zestaw ćwiczeń, który ma za zadanie utwardzać i wzmacniać mięśnie brzucha.

  1.  Skrętoskłony

Ułóż ręce za głową. Zginaj tułów kierując lewe ramię do prawego kolana, które delikatnie unoś do siebie. To świetne ćwiczenie na boczne partie mięśni brzucha. Wykonaj 10 powtórzeń w 2 seriach.

DSC01406DSC01407DSC01408

 

2.Nożyce pionowe

Połóż się płasko na podłodze. Ręce połóż wzdłuż tułowia. Delikatnie oderwij barki od podłoża i wykonuj nożyce – jedna noga wyprostowana w górze, druga opada nisko na podłogę. Wykonaj 10 powtórzeń w 2 seriach.

DSC01398DSC01410DSC01411

 

3.Nożyce poziome

Połóż się na macie i rób nożyce poziome – nogi unieś delikatnie nad podłogę, rozszerz je i krzyżuj. Trzymanie nad podłogą nóg ułatwi spięcie brzucha. Wykonaj 10 powtórzeń w 2 seriach.

DSC01412DSC01413DSC01414

 

4.Unoszenie nóg i ramion

Połóż się płasko na podłodze. Ręce połóż za głową wyprostowane, zablokuj stawy w łokciach. Zablokuj również stawy kolanowe. Unoś jednocześnie ramiona i nogi tak, abyś mogła dłońmi dotknąć palców stóp. Wytrzymaj w tej pozycji kilka sekund. Wykonaj 10 powtórzeń.

DSC01396DSC01409

 

5.Deska (plank)

Przyjmij pozycję jak do męskiej pompki – ręce na ziemi na szerokość ramion, stopy na szerokość barków, plecy prosto, brzuch wciągnięty. Trzymaj taką pozycję przez 10 sekund, a następnie odpocznij przez 5 sekund. Całość powtórz 2 razy.

DSC01405

 

 

 

mgr Aanna.zogala1-350x350nna Żogała